haber
Kullanıcı Adı
Şifre

Şirket Haberleri

25.10.2019

Alstom Vakfı Dünya Çapında 25 Yeni Projeyi Destekleyecek

Alstom Vakfı, 2019 dönemi için sunulan projeler arasından yaptığı kesin seçim sonuçlarını açıkladı. Projelerden birisi Türkiye'de.

Alstom Vakfı, 2019 dönemi için sunulan projeler arasından yaptığı kesin seçim sonuçlarını açıkladı. Sunulan toplam 158 proje ile Alstom çalışanları bir kez daha yardımseverlik ve toplumu destekleme azimlerini ortaya koydular.

Alstom Vakfı, İstanbul/Türkiye’den de "BiDown Bağımsız Yaşam ve Kariyer Akademisi" projesini seçti.

"BiDown Bağımsız Yaşam ve Kariyer Akademisi”, okul eğitimini tamamlayan, kendi bağımsızlıklarına ve iş becerilerine sahip olmak için desteğe ihtiyaç duyan Down sendromlu gençlere yönelik bir eğitim projesidir. Bu projenin amacı, yetişkinlere yaşamları boyunca yarar sağlayan para yönetimi, toplu taşıma kullanımı, iletişim, yemek yapma, kariyer planlama gibi günlük ve profesyonel hayatta ihtiyaç duyulan becerileri öğretmek için eğitim araçları ve materyalleri tasarlamaktır.

Alstom Türkiye Genel Müdürü Arban Çitak "Alstom Vakfı tarafından seçildiğimiz için çok mutluyuz. Kurumsal Sosyal Sorumluluk (CSR), iş hayatımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Sosyal Sorumluluk faaliyetlerimiz ile yerel ortaklarla çalışarak sosyal etki üretme ve toplumumuzu destekleme taahhüdümüze gönülden bağlıyız." dedi.

Alstom Vakfı Genel Sekreteri Barry Howe "Alstom'daki iş arkadaşlarımı vatandaşlık taahhütlerini böylesine güçlü sergilerken görmekten mutluluk duyuyorum. Yerel toplumları destekleme kararlılığı ile Alstom, proje finansmanı için Vakfın yıllık bütçesini artırma kararı almıştır. Bu yıldan itibaren Vakfımız önceki yıllara göre %50'nin üzerinde bir artışla 1.5 Milyon Euro'luk bir bütçeye sahip olacak. Bu sayede daha fazla sayıda ve/veya daha yüksek bütçe ile projeleri desteklemek mümkün olacak" dedi.

Bu yıl Vakıf Yönetim Kurulu 2019/20 bütçesinden finanse etmek üzere 25 projeyi seçti, bu da geçen yıl finanse edilen 16 projeye göre önemli bir artış anlamına geliyor.

2007 yılında kurulan Alstom Vakfı dünyanın dört bir yanında şirketimizin tesisleri ve proje sahalarının içinde bulunduğu toplumların yaşam koşullarını iyileştirmeyi amaçlayan girişimleri gerçekleştirmek üzere yerel Sivil Toplum Örgütleri ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlarla işbirliği kurmakta, Alstom çalışanları tarafından önerilen projeleri desteklemekte ve finanse etmektedir. Vakfımızın projeleri Mobilite, Çevre, Enerji ve Su ile Sosyo-Ekonomik Kalkınma olmak üzere dört eksen üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Yıllık Rapor