haber
Kullanıcı Adı
Şifre

Şirket Haberleri

22.12.2017

Siemens Gebze'de Alçak Gerilim Şalt Cihazları Fabrikası'nı Açtı

Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi Klaus Helmrich: "Gebze'deki Siemens Entegre Üretim Tesislerimizin sunduğu gelişmiş teknoloji, inovasyon odaklı çözüm ve uygulamalarla Türkiye'nin dijital gelişiminde öncü bir rol oynayacağına inanıyoruz"...

Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Hüseyin Geliş: "Türkiye'de entegre üretim tesislerinin yatırım tutarı 65 milyon euroya ulaştı. Yeni Alçak Gerilim Şalt Cihazları Fabrikamızın üretim teknolojisi ve kapasitesi pazardan gelecek her türlü talebe en hızlı cevabı verecek şekilde tasarlandı. Dijitalizasyon kapsamında Gebze'de geliştirdiğimiz yenilikçi çözümlerimizle üretim süreçlerini iyileştiriyor, kurumlara avantaj sağlıyoruz"...

Kocaeli'de Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde Siemens Türkiye Alçak Gerilim Şalt Cihazları Fabrikası törenle açıldı. Açılış etkinliğine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi Klaus Helmrich, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Hüseyin Geliş, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak ve Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker katıldı.

Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi Klaus Helmrich:

Siemens AG Yönetim Kurulu Üyesi Klaus Helmrich, Siemens olarak Türkiye'deki köklerinin çok güçlü olduğunu ve kendilerini yerel bir şirket olarak gördüklerini belirterek, "Yerel bilgi ve birikimimiz, Türkiye'deki uzun süreli deneyimimiz ve küresel kaynaklarımızı aktarma yeteneğimiz sayesinde müşterilerimizi her zaman memnun edebiliyoruz. Gelecekte de Türkiye'deki müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz." dedi.

Geleceğin dijital olacağının altını çizen Helmrich, şunları kaydetti: "Gebze'deki Siemens Entegre Üretim Tesislerimizin sunduğu gelişmiş teknoloji, inovasyon odaklı çözüm ve uygulamalarla Türkiye'nin dijital gelişiminde öncü bir rol oynayacağına inanıyoruz. Siemens, şu anda olduğu gibi gelecekte de Türkiye'deki müşterilerimiz için güçlü ve güvenilir bir ortak, Türk toplumu için iyi bir kurumsal vatandaş ve çalışanlarımız için iyi, destekleyici bir işveren olmayı sürdürecek."

Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Hüseyin Geliş:

Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Hüseyin Geliş de, Türkiye'de entegre üretim tesislerinin yatırım tutarının 65 milyon euroya ulaştığını söyledi. Geliş, 150 bin metrekare alana kurulu olan Siemens Entegre Üretim Tesisleri'nin Siemens'in dijitalizasyon ve otomasyon uzmanlığının önemli bir örneği olduğunu belirtti.

Geliş, şunları söyledi; "Siemens, Cumhuriyet Dönemi'ndeki ilk fabrikasını 1928'de Eskişehir'de açmıştı. Bugün ise burada, son teknolojiyle donatılmış yeni fabrikamızın açılışını gerçekleştirerek yolculuğumuzda çok önemli bir adım daha atıyoruz. 2020 vizyonumuz ile elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalleşme alanlarına odaklanarak sanayimizin geleceğe hazırlanmasında öncü bir rol üstleniyoruz. Faz II yatırımı olarak planladığımız yeni Alçak Gerilim Şalt Cihazları Fabrikamızın üretim teknolojisi ve kapasitesi pazardan gelecek her türlü talebe en hızlı cevabı verecek şekilde tasarlandı. Dijitalizasyon kapsamında Gebze'de geliştirdiğimiz yenilikçi çözümlerimizle üretim süreçlerini iyileştiriyor, kurumlara avantaj sağlıyoruz."

2017 yılındaki Ar-Ge yatırımlarının 27 milyon euro olduğunun altını çizen Geliş, şunları söyledi;  "Ar-Ge yatırımlarımızı, 2018'de yüzde 25 artırarak 34 milyon euroya çıkaracağız. Bu yatırımları da özellikle Dijitalizasyon ve Endüstriyel Bulut teknolojilerine odaklayacağız. Ar-Ge çalışmalarını yürüttüğümüz Kurumsal Teknoloji bölümümüz 50 kişiyle başladığı bu yolda, bugün 550 kişilik bir ekibe ulaştı."

Alçak Gerilim Şalt Cihazları Fabrikası hakkında:

 Alçak Gerilim Şalt Cihazları Fabrikası'nda, kontaktör ve aksesuarları, aşırı akım rölesi, otomatik sigorta, otomatik şalter aksesuar ve aksam parçalarının üretimi yapılacak. Siemens Türkiye'nin Entegre Üretim Tesisleri, yıllık 30 milyon adedin üzerinde üretim kapasitesine sahip olan yeni fabrikasıyla birlikte ihracat kapasitesini de artıracak. Siemens Türkiye, Gebze'deki Entegre Üretim Tesisleri ile 2018 yılında toplam 110 milyon euro tutarında ihracat gerçekleştirecek.

Yıllık Rapor