haber
Kullanıcı Adı
Şifre

Uluslararası İlişkiler

15.11.2017

Türk Eximbank, Asya Eximbankları Forumu'na (AEBF) Daimi Üye Oldu

2015 yılından bu yıla geçici üye statüsündeki Türk Eximbank, Asya Eximbankları Forumu'na (AEBF) daimi üye statüsü kazandı ve Forum üyesi kuruluşlarla karşılıklı kredi hatları açılmasına yönelik çerçeve anlaşma imzaladı...

Türk Eximbank, Asya Eximbankları Forumu'na (AEBF) daimi üye statüsü kazandı ve forum üyesi kuruluşlarla karşılıklı kredi hatları açılmasına yönelik çerçeve anlaşma imzaladı.

Türk Eximbank'tan yapılan açıklamaya göre, Asya kıtasında yer alan üye ülkelerin ihracat kredi kuruluşları arasındaki iş birliğini geliştirmek amacıyla kurulan Asya Eximbankları Forumu'nun 2017 Yıllık Toplantısı Avustralya'nın ev sahipliğinde Sidney'de gerçekleştirildi.

2015 yılından bu yıla foruma geçici üye statüsünde katılan Türk Eximbank, bu yılki toplantı ile daimi üye statüsü kazandı.
Toplantıda, ülkelerin karşılıklı ticaretini finanse edecek kredi hatlarına yönelik çerçeve anlaşma da 11 üye kuruluşun temsilcileri tarafından imzalandı. Kuruluşların stratejileri ve bağlı oldukları hukuki yetkiler çerçevesinde açılacak olan kredi hatlarının Asya'daki ticaret hacmine olumlu katkılar yapması bekleniyor. Forumda, üyelik protokolünü ve çerçeve anlaşmayı Türk Eximbank Genel Müdür Adnan Yıldırım imzaladı.

Yıllık Rapor