haber
Kullanıcı Adı
Şifre

Krediler   Şirket Haberleri   Diğer Haberler

13.11.2017

Garanti Bankası, ICBC İle 250 Milyon Dolar'lık Kredi Anlaşması İmzaladı

Garanti Bankası, ICBC Turkey Bank A.Ş.’nin koordinatörlüğünde ICBC ile 250 milyon ABD Doları tutarında, 3 yıl vadeli kredi anlaşması imzaladı...

Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Gökhan Erün;" Dünyanın en büyük bankası ICBC’yle de işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Garanti Bankası’nın uluslararası finans çevrelerinde inşa ettiği güven ve istikrar sayesinde, ülke ekonomisine katkı sağlayacağımız yeni bir işbirliğine daha imza atmak bize gurur veriyor"...

Garanti Bankası, Industrial and Commercial Bank of China Limited (ICBC) Turkey Bank A.Ş.’nin koordinatörlüğünde ICBC ile 250 milyon ABD Doları tutarında, 3 yıl vadeli kredi anlaşması imzaladı.

Söz konusu krediye ilişkin tören, Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Gökhan Erün ve Finansal Kurumlar Müdürü Batuhan Tufan ile ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen ve Uluslararası İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı Halit Döver’in katılımı ile 10 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirildi. Anlaşma, Garanti Bankası'nın, ICBC ile gerçekleştirdiği ilk karşılıklı kredi işbirliği olup, Garanti Bankası'nın bu krediyi, genel kurumsal faaliyetler ve dış ticaretin finansmanında kullanacağı haber alınıyor.

Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Gökhan Erün:

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Vekili Gökhan Erün, “Çin Eximbank ve Sinosure ile gerçekleştirdiğimiz anlaşmaların ardından, dünyanın en büyük bankası ICBC’yle de işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Garanti Bankası’nın uluslararası finans çevrelerinde inşa ettiği güven ve istikrar sayesinde, ülke ekonomisine katkı sağlayacağımız yeni bir işbirliğine daha imza atmak bize gurur veriyor. İlişkilerimizi güçlendirmek ve müşterilerimize daha özel çözümler sunmak üzere uluslararası bankalarla olan işbirliğimizi artırmaya devam edeceğiz” dedi.

ICBC Turkey Yönetim Kurulu Başkanı Xu Keen ise bu başarılı işlemin, ICBC olarak Türkiye’de bankacılık sistemine ve Garanti Bankası’na olan güvenin bir göstergesi olduğunu kaydederek, iki banka arasındaki bankacılık faaliyetlerinin önümüzdeki dönemde gelişeceğine ve katma değer yaratmaya devam edeceğine inandığını ifade etti.

 

Yıllık Rapor